Nabízíme


Animal flow - posilování celého těla


Co je Animal flow - posilování i protažení zároveň 

Animal flow je nový druh cvičení, který vychází, jak už sám název napovídá, ze zvířecích pohybů. Jedinečnost  animal flow pro mě tkví v tom, že zlepšuje sílu, pružnost, vytrvalost a to vše najednou. Cviky zahrnují celé tělo, je hodně využívána opora horních i dolních končetin, tím pádem je posílena i horní část zad, která běžně velmi často „pokulhává“ za zbytkem těla. V animal flow najdeme prvky vycházející z funkčního tréninku, jogy, tance a dalších druhů cvičení. Jako zátěž je využívána výhradně hmotnost vlastního těla.

Animal flow může cvičit úplný začátečník i zdatný borec, který hledá nové osvěžení své cvičební rutiny. Cviky provádějte plynule, s dechem. 

1. cvik Medvědí chůze

Ve výchozí pozici v kleku se opíráme o dlaně a špičky prstů na nohou.

Vyjdeme vpřed pravou rukou a levou nohou, poté vyráží dopředu levá ruka a pravá noha. Takto ujdeme 2-4 kroky vpřed a stejně couváme vzad. Kolena i lokty máme stále nad zemí.

Cvik zopakujeme 2x po sobě 10x.

2. cvik Protažení kraba

 

Ve výchozí pozici v kleku břichem nahoru jsou na zemi chodidla a opíráme se o levou dlaň. Prsty levé ruky na zemi směřují od hýždí, hýždě zůstávají nad zemí. Pravá paže je skrčená, dlaň máme palcovou hranou stočenou před obličejem.

Zvedneme pánev co nejvýše, zatneme hýždě . Pravou paži vzpažíme šikmo přes pravé ucho šikmo za hlavu. Vydržíme v maximálním protažení 1-3 vteřiny a pak se vrátíme zpátky.

Cvičíme 10x na každou stranu.

3. cvik Žabí skok

 

Ve výchozí pozici sedíme v dřepu, chodidla a kolena směřují ven, paty k sobě. Opíráme se o dlaně položené přech chodidly, záda jsou protažená. Pánví jdeme co nejníže k zemi.

Vyskočíme se vzpaženými pažemi co nejvýše vzhůru. Měkce dopadneme zpět do dřepu. 

Zvládnete alespoň 10 "žabáků"?

4. cvik Opičí dřep

 

Začínáme ve výchozí pozici, v otevřeném dřepu, stejně jako u předchozího "Žabího skoku".
Upažíme paže dlaněmi vzhůru. Páteř máme v protažení, hlavu vytaženou v pokračování páteře.

Vydržíme v pozici alespoň 5 vteřin (čím déle, tím lépe). Opakujeme 4x.

5. cvik Protažení škorpiona

  

Ve výchozí pozici prkna se opíráme o dlaně a špičky prstů nohou.
Zvedneme hýždě vzhůru do „střechy“. Do výšky zvedneme pravou dolní končetinu a pokrčíme v koleni. Chodidlo necháme "přepadnout" doleva i s rotací v pánvi. Plynulým pohybem sneseme pokrčenou končetinu dolů, tak, že pravé koleno směřuje šikmo pod hrudník k levému rameni

Opakujeme ve dvou sériích, 10x na každou stranu.

6.cvik Výpad šelmy

 

Ve výchozí pozici cviku klečíme, paže máme vpředu natažené, dlaně opřené o zem. Hlava je mezi pažemi, kolena nad zemí. Jak když startuje šelma vpřed, vysuneme trup dopředu a zárověň položíme chodidlo pravé nohy zevně pravého ramena. Pravou paži pokrčíme v lokti. Záda jsou v protažení. Nohu vrátíme zpět do výchozí pozice.

Opakujeme ve dvou sériích, 12x na každou nohu.

7. cvik Přetočení stranou

 

Ve výchozí pozici v kleku, natáhneme paže dopředu, dlaně opřeme plnou plochou o zem, kolena zůstanou nad zemí. Pokrčíme levé koleno, podsuneme ho pod hrudník, šikmo k pravému rameni. Posléze tělo přetočíme a zároveň levou nohu natáhneme a pravou paži pokrčíme a stáhneme „za loket“ vzad.

Opakujeme ve dvou sériích, střídavě 10x na každou stranu.

8. cvik Račí couvání

 

Začínáme v opoře na "všech 4", prsty rukou směřují pod hýždě. Couváme jako rak, střídavě pravá ruka a levá noha vzad. Hýždě jsou stále nad zemí, ramena stahujeme od uší. 

Opakujte několikrát vždy 2-4 kroky vzad (dle možností prostoru) a poté zpět. 

Skvělé zviřecí protažení a posílení Vám přeje

Marie Skalská 

foto Právo

Za skvělé, barevné oblečení, ve kterém se cvičí skoro samo, děkujeme www.nessisport.cz.
 


 



Tempo cvičení si zvolte dle své chuti. Nicméně při jakémkoliv tempu cvičení dávejte zejména důraz na správné provedení cviku, pozici nohou, rukou, páteře, hlavy, spíše než na počet opakování. Při pomalejším tempu se soustřeďte zejména na kvalitní protažení, při rychlejším tempu zase budujete výbušnost, sílu. Animal flow se ideálně nabízí k využití při intervalovém tréninku. Vyzkoušejte třebas intervaly jako při Tabatě.



Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?



Řekli o nás