Nabízíme


Workshop - Aby vás stres nestresoval


Stresu se nevyhneme, ale můžeme se s ním naučit pracovat a mírnit jeho dopady.

Kromě široké nabídky protistresových technik k mírnění akutního i chronického stresu, předcházení syndromu vyhoření, na worskhopu zdůrazňujeme zejména primární a sekundární prevenci negativních dopadů stresu.

Stres je dennodenní fyziologickou součástí našeho života, negativně nás jeho dopady ovlivňují v momentu, kdy neumíme stres vybalancovat. Na workshopu si účastníci, v bezpečném prostředí, zanalyzují svou aktuální situaci, zda umí dostatečně stres kompenzovat, zda jsou v riziku ohrožení. Dostanou praktické tipy pro svůj pracovní i soukromý život.

Časová dotace: optimálně 6 hodin, možná je i 1/2denní délka tj. 3-3,5 hodinová verze.
Kapacita: 25 účastníků
Délku i kapacitu workshopu můžeme přizpůsobit požadavkům vašeho pracoviště.

Otázky, které na workshopu Aby vás stres nesteresoval zodpovíme:

•       Co je to stres, proč nemá smysl se ho zbavovat?

•       Kdy je stres fyziologický, kdy už je stresu moc a začíná škodit?

•       První pomoc při akutním stresu.

•       Co dělá stres s mým zdravím, jaké jsou klinické dopady stresu?

•       Jak můžu ze sebe stres setřást?

•       Jak nedohořet k syndromu vyhoření? Jaké jsou varovné známky syndromu vyhoření? 

•       Jde stres mírnit jídlem? Jak vypadá optimální pohybová aktivita k prevenci a mírnění dopadů stresu?


Účastníci obdrží pracovní sešity, se kterými se na workshopu pracuje. Mají tak v tištěné podobě shrnuty hlavní body workshopu, včetně praktických řešení, popisů protistresových technik, aby se k nim mohli kdykoliv vrátit a nemuseli se obávat, že něco zapomenou.


Na workshopu využíváme kombinaci medicínského a psychologického pohledu na stres. Považujeme za důležité, aby účastníci workshopu pochopili, jak úzce je naše fyzično propojeno s psychikou, jak psychika významně ovliňuje naše tělesné projevy.

Je nám jasné, že neexistuje univerzální řešení stresu, proto na workshopu nabízíme širokou škálu praktických tipů a pomůcek,  aby měl každý možnost výběru, co mu aktuálně vyhovuje a může využít v osobním i pracovním životě.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás