Nabízíme


Ano, chci být FIT, ale nemám na to čas!


 

Čas si nekoupíme

Máme pro vás dobrou i špatnou zprávu. Nejprve tu špatnou – čas se nedá natáhnout – den bude mít vždy pouze 24 hodin. Nedá se ani přikoupit ani našetřit do zásoby ani vykouzlit zázračným proutkem.

Ta dobrá je, že čas běží pro všechny stejnou rychlostí a je na každém z nás, jakým způsobem s touto luxusní komoditou hospodaříme.

Argument "Ano, ale..."

Dere se vám na mysl argument typu: Ano, ale já musím být dlouho v práci…. Ano, ale já musím zaopatřit rodinu a to je časově náročné… Ano, ale…. Slyšíte to známé „Ano, ale…“

Chci být FIT

Co by se stalo, kdybyste „Ano, ale…“  trochu přeformulovali např. na „Čas je pro mě velmi nedostatkové zboží a současně chci být FIT, lépe se cítit". Pokud opravdu chcete, ve valné většině případů lze nalézt vhodné řešení. Neříkáme, že to bude jednoduché, ale jde to.

Co a kdo vám bere čas? 

Zkuste se zamyslet nad využitím svého času – kolik hodin věnujete spánku, kolik vám zabere cesta do práce, jak dlouho strávíte v práci, kolik vám zabere údržba domácnosti, nákupy atd., další pravidelné aktivity, vaše koníčky, sledování TV a vše další. Lze něco z těchto aktivit obětovat nebo zkrátit? Počítáme každou minutu, nemusíte se dostat k několika hodinám volného času každý den, který věnujete přechodu na zdravý životní styl!

Plánování času je základ, time management v praxi

Důležité je plánování v předstihu. Mít připravené aktivity, kterými lze vyplnit různé „hluché chvilky“, když např. někde čekáte – na autobus, na letišti, čekání až dítěti skončí kroužek atp. tento čas vám pak totiž vybude jinde. Vhodné je vést si poctivě seznamy úkolů, abyste je mohli řešit co nejvíce efektivně a neztráceli čas a nervy – např. pokud na něco zapomenete či zvolíte špatnou chronologii činností. Je jasné, že nelze plánovat 100% času – vždy se vynoří něco neočekávaného – ale do velké míry plánovat lze.

Řekněte si o pomoc

Při vašem plánování také nezapomínejte na to, že vám třeba s něčím může pomoci někdo další, nebo že lze určitou činnost udělat jinak, než je zvykem. Také je třeba si ujasnit, jak moc jste na sebe nároční. Stačí vám mít úkol splněný, nebo musí být splněný perfektně? I na tom by se třeba dalo pár minutek ušetřit, co myslíte?

MUDr. Ing. Tereza HodycováPřijdťe si pro váš individuální plán a další tipy na naše workshopy.
Co je u nás nového, praktické tipy kadžý den, můžete sledovat také na naší FB stránce.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás