Nabízíme


Co zaplatím za hubnutí? - zásadní otázka než začnete hubnout


Co zaplatím za hubnutí?

Osvědčený recept na hubnutí je kombinace dobře poskládaného jídelníčku a navýšení správně nastaveného pohybu. „Technická stránka“ co jíst a jak se hýbat, jde najít asi na 3 kliknutí po internetu. Jak je možné, že nás v nově nastaveném životním stylu vytrvá tak málo. Proč jo-jo efekt v případě hubnutí nastává až v 85%?

Jasně, ti, kteří tuší, že za to může hlava, tuší správně. Vždycky musíme za změnu zaplatit. Nejčastějším platidlem nejsou peníze, nýbrž náš čas.  

Chci se více hýbat, bude to stát čas.

Čas, který chcete dát sportu, musíte někde „ukrást“. Bude to čas, který byste jinak trávili s rodinou, bude to čas, během kterého byste odpočívali, učili se, četli si, pracovali, byli s kamarády, koukali na seriál? 

Jste ochotni se těchto činností vzdát za cenu navýšení pohybové aktivity? Dokážete si představit, jak to vše zkoordinujete? Jste ochotni o tyto příjemné činnosti přijít, nebo je omezit? Pokud si to dokážete do podrobna představit, jak vše zvládnete, je to báječné a je velká šance, že vydržíte. 

Je zcela v pořádku, pokud si upřímně řeknete, že ne. Že vám stres z nedostatku času za to ted´ zrovna nestojí. Že řešíte obtížné období doma, v práci, dokončujte školu a že prostě nemáte čas, kterým byste zaplatili. I to je skvělé zjištění, protože se vyvarujete zbytečného zklamání. Rozhodně však platí, že třeba za měsíc již může být jiná situace a vy už "platit" můžete.

V případě změny jídelníčku se platí také. 

Dobře poskládaný jídelníček chce čas. Chce to trochu plánování, optimálně připravovat si alespoň část jídel doma.

Dokážete si konkrétně představit, kdy budete nakupovat, kdy vařit? Zaplacenou cenou může být i miska buráčků a víno při večerní domácí pohodě, 4 piva s kamarády, čas, který budu věnovat přípravě svačin či jídla na druhý den. Dobře poskládaný jídelníček není nic složitého, ale i tak je dobré počítat s tím, že nějaký čas to stojí.

Takže ještě jednou se ptám:

Začínáte hubnout?

  • A víte, co za nový životní styl zaplatíte?
  • A když zaplatíte, bude vám to stát za to?
  • Budete se tak cítit dobře?

Nestraším, jen se ptám…abyste pak nebyli překvapeni a nekončili dříve než pořádně začnete. Neúspěšný začátek nás pak často demotivuje v dalším úsilí.  

Přeji úspěšný nákup

Marie Skalská  

 

 Pokud se vrháme do nějaké změny v našem životním stylu, je jedno, zda je to odvykání kouření, začátek pravidelné pohybové aktivity, změna jídelníčku, hubnutí, zkouškové období, dopsání diplomové práce, musíme se s největší pravděpodobností něčeho vzdát. A to nejčastěji něčeho příjemného, jinak bychom tu změnu už dávnou uskutečnili. Musíme vystoupit z komfortní zóny do tzv. zóny růstu.

Skok však nesmí být až tak velký, abychom neskočili až do zóny paniky. To znamená, že změna by měla být spíše menší, lépe pozvolná, snesitelná, to nám pak dává větší šanci na udržení nově nastolené změny.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás