Nabízíme


Být FIT v každé roční době


Co pro vás znamená být FIT?

Být FIT je pro vás vyrýsovaná postava modelky, „buchty na břiše“, zvládnutí role maminky a zaměstnané ženy najednou, uběhnutí půlmaratonu nebo nebýt nemocný pokud váš věk už končí na – sát? Určitě bych dostala mnoho odpovědí, co to pro každého z nás Být FIT znamená. Každý jsme v jiné životní etapě, máme jiné priority a jiné možnosti.
 

Aktivní životní styl

Aktivní životní styl už si definujeme snáze – dostatek pohybu, rozumné složení jídelníčku, mírnění stresu, čas jen pro sebe, pro svou rodinu, záliby a přátele.
Máte pocit, že váš životní styl zrovna aktivní není a chtěli byste ho změnit? Pojďte se trochu projet na slonovi. Slon je velké a silné zvíře, které budí respekt. Když před slona postavíte širokou či vysokou překážku, i tak obrovské a majestátné zvíře jako je slon, překážku nezvládne a zastaví se. Pokud slonovi překážku rozkouskujete, rozdělíte na menší schůdky a krůčky, slon pozvolna vystoupá až na konec či na vrchol. Buďte tedy jezdcem na svém vlastním slonovi, jehož cílem je být FIT a žít aktivním životním stylem.
 

Což si třeba rozkouskovat náš životní styl dle ročních období?

 

Být Fit v létě

Doba dovolených, prázdnin, kdy povětšinou máme více času sami pro sebe.
 
Využijte tuto dobu ke zvýšení  pohybové aktivity. Pokud chcete zapracovat na dostatečném množství pohybové aktivity, což se mimo jiné jeví ve vztahu k vaší zdravotní prognóze, jako nejvýznamnější ze všech aspektů aktivního životního stylu, rozkouskujte si svůj úsek pro slona po 1/3. Co to znamená? Zamyslete se nad tím, jaké máte aktuálně množství pohybové aktivity? Kolik minut týdně věnujete pohybu? Nepočítejte do toho rytí zahrádky či vynášení koše, ale opravdu dlouhodobější, alespoň 15ti minutové úseky pohybové aktivity. Máte spočítáno? A teď´ si své dosavadní množství navyšte o 30%. Tj. navyšte množství kroků, které ujdete za den, protáhněte množství minut strávených aktivním pohybem. Pokud o 1/3 množství navýšíte, přesáhnete tzv. prahovou úroveň a již by to mělo vést k pozitivním změnám a vašemu cíli být FIT.  
 

Být FIT na podzim

Doba nových rozvrhů, kroužků, tréninků, nástupu do zaměstnání.
 
Time management životního stylu je základ. Přemýšlíte, jak poskládáte rozvrh se všemi tréninky, kroužky vašich dětí? A co vaše tréninky, čas jen pro vás? Svou pohybovou aktivitu plánujte stejně jako pro vaše blízké. Tj. je to jen a jen váš čas, do kterého by vám neměla vlézt pracovní povinnost či nevyžehlené prádlo.  Buďte sobečtí, ať´ má slon sloninec chvilku jen pro sebe.
Nechte svého slona načerpat energii, dopřejte mu pěknou knihu, pravidelnou návštěvu divadla, koncertu, na podzim přeci začíná kulturní sezona. Plánujte si pravidelně čas na setkání s vašimi milými a přáteli. Jen odpočatý slon bude FIT a podávat spolehlivé a kvalitní výkony.
 

Být FIT v zimě

Doba oslav a hromady jídla.
 
Zimní období s nástrahami oslav vánoc si přímo říká o výzvu zapracovat na jídelníčku.  Udělejte úpravu jídelníčku pro svého slona snazší s větší šancí na udržení. Rozmyslete si, co ve vašem jídelníčku chybí, čeho je tam naopak přebytek. Pozvolna ubírejte méně vhodné potraviny -  jednoduché cukry - vy a váš slon se obejde bez cukrovinek, které lze nahradit třeba kvalitní vysokoprocentní čokoládou. Slon nepotřebuje uzeniny, druhotně zpracovaná masa. Slánku na stole slon také nepotřebuje, čeští sloni mají ve svém jídelníčku trojnásobně více soli než je zdrávo. Přidávejte vhodnější potraviny. Zeleniny a ovoce se slon téměř nikdy nepřejí. Připravte slonovi první schůdek v podobě pravidelných snídaní a svačin. Na konci pozvolné zimní sloní cesty bude vyvážený jídelníček. Pokud chcete hubnout, snižte svůj energetický příjem o 10-15% oproti tomu, co váš slon jí když nehubne a nepřibírá.
 

Být FIT na jaře

Doba probouzení, osvěžení, sezonních depresí.
 
Tělo slona je veliké, je třeba o něj pečovat a kontrolovat ho. Naplánujte si na dobu jara své preventivní prohlídky, vemte to od zubaře a dle věku až po vyšetření na okultní krvácení.  Pokud se ve vaší rodině, u vašich blízkých příbuzných vyskytují některá civilizační onemocnění pravidelně, je třeba vědět o jejich rizikových faktorech a mít je pod kontrolou. Měli byste vědět hodnotu svého krevního tlaku, znát své lipidové spektrum, hladinu krevního cukru. Jen zdravý slon vydrží dlouho pracovat a těšit se.
 
 
Ať jste FIT v každé roční době, vám přeje
 
 

 Být FIT je pro vás vyrýsovaná postava modelky, „buchty na břiše“, zvládnutí role maminky a zaměstnané ženy najednou, uběhnutí půlmaratonu nebo nebýt nemocný pokud váš věk už končí na – sát? Určitě bych dostala mnoho odpovědí, co to pro každého z nás Být FIT znamená. Každý jsme v jiné životní etapě, máme jiné priority a jiné možnosti.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás